Steak a karotkový salát s fetou, kešu oříšky a mátou
- Celková doba 35 min
- 20 min
Příprava - 15 min
Vaření - 0 min
Chlazení
Kompatibilní spotřebiče (6)
Přísady
2 os.
1 sva. Svazek mrkví
1 hrst Hrst máty
4 lžíce Olivový olej
50 g Feta sýr
0.5 ks Půl citrónu
Sůl
Pepř
Flank steak
Kešu oříšky
Příprava
Fáze 1 /5
Mrkve si omyjete a zbavte se stonků (ty si můžete nechat a udělat z nich třeba chimmichurri). Poté je napůlte po jejich délce.
Fáze 2 /5
Napůlené mrkve vložte do misky, zakápněte je 3-4 lžícemi olivového oleje, osolte, opepřete a pořádně promíchejte.
Fáze 3 /5
Rozpalte si Tefal OptiGrill na režim paprika, vyskládejte mrkve na grilovací plochu. Přiklopte a grilujte cca 15 min. Mrkve by měli být opečené, a křupavé.
Fáze 4 /5
Steak si vytáhnete z lednice minimálně hodinu dopředu, aby se dostal na pokojovou teplotu. Osušte ho, potřete olejem a z obou stran ho také osolte a opepřete. Na Tefal OptiGrillu zmáčkněte režim steak a zvolte stupeň propečení. Maso už pak jen vložte na rozpálenou plochu, zavřete a OptiGrill vám sám zahlásí, kdy můžete maso vyjmout. Před krájením nechte steak ještě zhruba 5 minut odpočívat na prkýnku, ať je krásně šťavnaté.
Fáze 5 /5
Na talíř vložte steak, ať už na plátky nebo celý. Přidejte mrkve - ty ozdobte nadrobenou fetou, nasekanou mátou a kešu oříšky, zakápněte citrónem, trochou oliváče a máte hotovo.